Cross Country
OIA Cross Country All-stars




OIA Cross Country All-Stars
Submitted by OIA

BOYS

Eastern Division

Player of the Year: Colby Otero, Kalaheo
Coach of the Year: Gordon Ota, Roosevelt

First Team
Colby Otero, Kalaheo
Hudson Lockette, Castle
Reimon Wada, Roosevelt
Chase Eckenfels, Kalaheo
Narayana Schneider, McKinley
Tanner Matsushita, Kailua
Justin Berry, Kalani
Christopher Rodriguez, Roosevelt
Gabriel Tom, Kaiser
Sean Guillermo, Kalani

Second Team
Kilika Grace-Gandez, Moanalua
Austin Young, Kalani
Dylan Yamamoto, Kaiser
Sidney Mizukami, Kaiser
Nicholas Georgia, Kaiser
Peyton Yamamoto, Moanalua
Sean Koyamatsu, Kalani
Akira Karasawa, Kalani
Colton Smith, McKinley
Maxwell Higa, Roosevelt

 

Western Division

Player of the Year: Noah Roberts, Campbell
Coach of the Year: Todd Nishida, Pearl City

First Team
Noah Roberts, Campbell
Jason Wright, Leilehua
Carlos Orona-Frias, Leilehua
Timothy Schiller, Mililani
Grant Rae, Leilehua
Chai Capili, Waialua
Noah Dollente, Pearl City
Garrett Cadiz, Pearl City
Riley Cullen, Pearl City
Matthew Hoffman, Radford

Second Team
Samuel Wren, Kapolei
Killian Heninger, Radford
Trace Pule, Waialua
Alton Powell, Aiea
Kyrus Lancaster, Campbell
Noah Bue, Pearl City
Mitchell Zubrod, Kapolei
Bailey McAloon, Waianae
Michael Edwards, Radford
Noah Holcomb, Mililani

-----

GIRLS

Eastern Division

Player of the Year: Brooklyn Allen, Moanalua
Coach of the Year: Diana Woitovich, Kalani

First Team
Brooklyn Allen, Moanalua
Carly Dailey, Moanalu
Dallas Inouye, Moanalua
D'Elle Martin, Roosevelt
Alyssa Robinson, Kalaheo
Miyuu Handa, Kalaheo
Lauren Arakaki, Roosevelt
Montserrat Lanfranc, Roosevelt
Brianna Wong, Roosevelt
Kinnedy Robertson, Kailua

Second Team
Daniell Georgia, Kaiser
A'Ja Greene, Kahuku
Emily McLemore, Kalaheo
Jacilyn Sera, Kaiser
Jenna Ikegami, Kaiser
McKinsey Carroll, Kalaheo
Sheree Tam, Kalani
Kylie Bean, Castle
Hana Lee, Roosevelt
Miriam Palmer, Kahuku

 

Western Division

Player of the Year: Caitlin Kawaiaea, Nanakuli
Coach of the Year: Todd Nshida, Pearl City

First Team
Caitlin Kawaiaea, Nanakuli
Megumi Takushi, Pearl City
Emily Atkinson, Leilehua
Karla Angelo, Radford
Katie Marnoch, Leilehua
Ashley Hwang, Pearl City
Sasha Lee, Pearl City
Desarea Clark, Leilehua
Jessica Thompson, Leilehua
Faith Inay, Campbell

Second Team
Samantha Valeriano, Campbell
Cayce Hafer, Aiea
Seila Davenport, Radford
Caylie Uyema, Pearl City
Ana Rivera, Aiea
Marianna Johnson, Radford
Kyrra Ogawa, Pearl City
Erisa Castillo, Mililani
Kirstine Namanama, Radford
Briana Hafer, Aiea



ADVERTISEMENT


MORE STORIES

No changes in Football power rankings

Crusaders remain at No. 1 with Punahou and Mililani right behind.

Menes back in the Top 10 in girls volleyball

Moanalua will face Mililani, who moved up to No. 3, Monday night in OIA D1 semis.

Monarchs slide through Knights

Damien junior Logan Lauti rushes for 175 yards and three touchdowns in the win.

No. 4 Campbell hammers No. 10 Kapolei

The Sabers claim Sledge Hammer trophy and OIA Open Division second seed.

Kaimuki downs Pearl City to clinch top seed

The Bulldogs recorded seven sacks to rally from an early deficit against the Chargers.

Raiders sweep Buffanblu to lock up state berth

Elena Oglivie paced Raiders with 24 kills and 4 blocks.



ADVERTISEMENT